Księgi Wieczyste Prawo Rzeczowe

Księga wieczysta po numerze działki lub bez numeru.

Księga wieczysta po numerze działki

Znalezienie księgi wieczystej po numerze działki jest banalnie proste. Jeżeli masz już numer działki, dla której chcesz znaleźć księgę przejdź od razu do ostatniego akapitu. Ja chciałem poruszyć tu trudniejszy temat. Księga wieczysta po numerze działki lub po adresie, dowiedz się jak ją znaleźć.

Często zdarza się, że chcemy znaleźć księgę wieczystą nieruchomości, o której wiemy tylko, gdzie jest i to często tylko „mniej więcej”.  Pojawia się problem jak znaleźć księgę wieczystą dla działki, co do której znamy jedynie położenie geograficzne. Wiemy w jakiej jest miejscowości lub w pobliżu jakich szczególnych punktów odniesienia się znajduje.

Z pomocą przychodzi nam GEOPORTAL. Na stronie http://www.geoportal.gov.pl/ mamy zakładkę „Wyszukaj działkę”.

Pomoc

Po kliknięci przekierowuje nas do mapy http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/  gdzie możemy naleźć interesującą nas lokalizuję.

Pomoc

Po kliknięciu w „Identyfikację”,  następnie w interesującą nas działkę wyświetla nam się klika ważnych informacji:

Pomoc

Nr działki: np.  146513_8.0942.94/12

Powierzchnia: np. 5001

Tetryt: np. 1465138

Województwo: np. mazowieckie

Powiat: np. Warszawa

Gmina: np. Warszawa

Obręb ewidencyjny: np. 1-09-42

W tej sytuacji będzie miał znaczenie numer działki: 146513_8.0942.94/12

Księga Wieczysta po numerze działki – reszta jest już banalnie prosta.

Mając numer księgi wieczystej wchodźmy na https://ksiegi-wieczyste-online.pl/PoNumerzeDzialki.html, gdzie w odpowiednim miejscu wpisujemy nr działki, klikamy wyszukaj i gotowe. Chcąc poznać numer księgi wieczystej musimy oczywiście dokonać stosownej opłaty. Na chwile obecną jest to koszt około 40 zł.

ZNAJDŹ KSIĘGĘ WIECZYSTĄ

Pomoc

To wszystko! A jak znaleźć księgę wieczystą  po adresie?

Dowiedziałeś się już jak znaleźć księgę wieczystą po numerze działki, ale czasem dysponujesz dokładnym adresem, co wtedy? Wystarczy wejść na  https://ksiegi-wieczyste-online.pl/PoNumerzeDzialki.html. Znajdziemy  się wtedy w zakładce  “Po adresie”. Wpisujemy miasto ulicę numer  i wyszukujemy interesującą nas nieruchomość. Koszt wyszukania jednego adresu to ok. 40 zł.

Pomoc

księga wieczysta po adresie

Po wybraniu miasta ulicy i numeru pojawi się nam lista. Tu trzeba uważać! Najczęściej pojawią się tu księgi budynku. Więc jeżeli szukamy księgi mieszkania trzeba przejść do zakładki lokale. Inaczej kupimy księgę macierzystą (działki lub budynku, a nie szukanego lokalu)

Pomoc

księga wieczysta po adresie

Następnie wybieramy interesujący nas lokal, klikamy na numer księgi i kupujemy dostęp.

Pomoc

księga wieczysta po adresie

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat  prawa nieruchomości i ksiąg wieczystych zapraszam do naszej kategorii Prawo Rzeczowe

Powodzenia!

Dominik Pledziewicz

Dodaj Komentarz

Zostaw komentarz